Tvarkantiems buhalterinę apskaitą ūkininkams – pokyčiai

ŽŪM išplatintame pranešime teigiama, kad 2016 m. įsigaliojus verslo apskaitos standartų pakeitimams, finansinės juridinių ir fizinių asmenų, užsiimančių žemės ūkio veikla, ataskaitos tapo skirtingos ir tam tikrais aspektais nepalyginamos.


Smulkiems ūkiams – papildomi 15 mln. Eur. paramos
Naujos mokestinės vertės didina žemės mokestį
Lizingo rinka: nustebino investicijų šuolis į įrenginius
Todėl ŽŪM patvirtintos naujosios apskaitos tvarkymo rekomendacijos padės užtikrinti žemės ūkio veiklą vykdančių fizinių ir juridinių asmenų apskaitos informacijos palyginamumą.
Pagal patvirtintas naujas nuostatas turės būti tvarkoma 2020 m. sausio 1 d. ir vėliau prasidedančių finansinių metų apskaita ir sudaromos finansinės ataskaitos, nors rekomendacijos galės būti taikomos ir sudarant ankstesnių metų finansines ataskaitas.
Pagal naująją rekomendacijų redakciją ūkininko ūkio ir gyventojų, kurie neįregistravę ūkininko ūkio verčiasi individualia žemės ūkio veikla, veiklos buhalterinėje apskaitoje nebelieka bendrosios produkcijos rodiklio ir jo skaičiavimo. Pelno ataskaitoje pagrindinės veiklos rezultatas bus apskaičiuojamas atsižvelgiant į pardavimo pajamas, parduotos produkcijos savikainą, pardavimo ir bendrąsias ūkio sąnaudas - tuo tikslu pakeista Pelno ataskaitos forma.
Kita naujovė – balanse ūkininko ūkio biologinis turtas klasifikuojamas į ilgalaikį ir trumpalaikį.

 

Susisiekite su mumis

+370 699 25511

+370 688 30473

Darbo laikas

I-V 8:00 - 17:00