Kodėl verta rinktis buhalterinės apskaitos įmonę nei samdyti buhalterį?

Kodėl verta rinktis buhalterinės apskaitos įmonę nei samdyti buhalterį?
Susidūrus su tokiu klausimu vertėtų atsižvelgti į įmonės darbo specifiką ir poreikius. Nepaisant to, vis daugiau ne tik smulkiojo, vidutinio, bet ir stambiojo verslo atstovų įsitikina, kad bendradarbiavimas su buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančia įmone yra efektyviausias pasirinkimas.


Buhalterines paslaugas teikiančios įmonės privalumai:
*  Nereikia kurti papildomos darbo vietos. Kiekvienam darbuotojui įmonė įsipareigoja sukurti tinkamas darbo sąlygas ir parūpinti reikalingas darbo priemones – baldus, kompiuterį. Renkantis buhalterinės apskaitos įmonę to daryti nereikės. Be to, nereikės prižiūrėti ir kontroliuoti buhalterio darbo, todėl bus galima daugiau dėmesio skirti pagrindinei įmonės veiklai.
* Nereikės pirkti buhalterinės apskaitos programos.Dažniausiai šios programos būna ganėtinai brangios, be to vėliau kainuoja ir programos aptarnavimas bei atnaujinimas. Taip pat ne visi buhalteriai moka dirbti naujausiomis programomis, reikėtų papildomai investuoti ir į darbuotojo mokymus.
*  Išvengiama žmogiškojo faktoriaus problemų.Samdant buhalterį, gali iškilti įvairių rūpesčių – ligos, atostogos ir kiti žmogiški poreikiai. Tačiau, išleidus buhalterį atostogų, visi darbai vis tiek privalo būti atlikti. Tai reiškia, kad kažkam kitam tektų užkrauti buhalterio darbą, nors ir laikinai. Buhalterinės apskaitos įmonės darbuotojai atostogauja, bet juos pavaduoja kolegos ir teikiamų darbų kokybė lieka puiki.Samdant buhalterinės apskaitos įmonę darbai visada atliekami laiku, nepaisant žmogiškojo faktoriaus kliūčių.
*  Įmonėse dirba daug specialistų.Užsakinėti kelių skirtingų specialistų paslaugas iš tiesų kainuoja brangiai. Kvalifikuota apskaitos ir audito kompanija visą ekspertinių paslaugų paketą gali suteikti už kur kas mažesnę kainą.Buhalterinės apskaitos įmonėse dirba profesionalių, nuolat kvalifikaciją keliančių buhalterių komanda. Jie turi galimybę nuolat tartis dėl iškilusių svarbių klausimų, spęsti iškilusias problemas kartu. Tai yra daug efektyviau, nei palikti visą darbą ir problemas vienam buhalteriui. Geresnis ir teisingesnis sprendimas priimamas, kai išsakoma daugiau nuomonių, pasitelkiant įvairesnę patirtį.
*Darbo sumažėjimas.Įmonė sumažins paslaugų kainą, jei sumažės darbo.  Buhalterio atlyginimą gina Darbo įstatymas, todėl net esant ir nedideliam darbo krūviui atlyginimas negali būti mažinamas be svarios priežasties.

*Atsakomybė.Buhalterinės apskaitos įmonės dirba pagal pasirašytą paslaugų teikimo sutartį, todėl už suteiktų paslaugų teisingumą visišką atsakomybę neša apskaitą tvarkanti įmonė. Samdant buhalterį, vadovams nuolat reikia stebėti jo darbą ir nešti atsakomybę patiems.
*Patirtis.Buhalterinės apskaitos įmonės dirba su įvairaus tipo kompanijomis. Taip pat jose dirba profesionalių buhalterių kolektyvas, todėl yra sukaupta didesnė ir įvairesnė patirtis, nei buhalterio, daug metų dirbusio vienoje įmonėje su tam tikra apskaitos programa.
Į ką atsižvelgti renkantis įmonę?
Ko gero, pirma šovusi mintis, į ką labiausiai kreipiamas dėmesys, besirenkant buhalterinės apskaitos įmonę – yra kaina. Jeigu paslaugos itin pigios, tikėtina, kad įmonėje dirba buhalteriai neturintys daug patirties šioje srityje. Vertėtų tai išsiaiškinti. Visgi, prieš renkantis įmonę, tvarkysiančią Jūsų įmonės apskaitą, vertėtų atsižvelgti ir į šiuos punktus:
*Darbo patirtį;
*Paslaugų spektrą (platus ar siauras);
*Darbuotojų kvalifikaciją;
*Gebėjimą atsakyti už suteiktas paslaugas;
*Atsiliepimus;
*Sudaromas sąlygas naudotis paslaugomis.

Susisiekite su mumis

+370 699 25511

+370 688 30473

Darbo laikas

I-V 8:00 - 17:00